RANDEVU İÇİN +90 312 360 0 254

Psikoteknik teste giren kişiler daha sonra psikoteknik belgelerini nasıl sorgulayacakları konusunda tam bilgiye sahip değiller. Sizleri Psikoteknik raporu nasıl sorgulanır? konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

Psikoteknik Sorgulama sayfamızdan psikoteknik raporunuzun süresini hemen öğrenebilirsiniz.

Psikoteknik Raporu Nasıl Sorgulanır?

Psikoteknik raporu E-Devlet üzerinden sorgulanmalıdır.

 1. E-Devlet’e giriş yapmanız gerekiyor.
 2. Giriş yaptıktan sonra arama bölümüne Psikoteknik yazmanız yeterlidir
 3. Psikoteknik yazdıktan sonra açılan arama sonuçlarında e-İmzalı Psikoteknik Değerlendirme Raporları Sorgulama çıkmaktadır.
 4. Çıkan bu sonuca tıkladığınızda E-Raporunuzu görüntüleyebilmeniz gerekmektedir.

yukarıdaki gerekleri yapmanıza rağmen sorgulama ekranında “Sonuç Bulunamadı” çıkıyorsa zorunlu psikoteknik beglesi almanız gerekiyor anlamına geliyor.

Psikoteknik Belgesi için gereken evraklar nelerdir?

Ankara Psikoteknik Merkezi sizi bilgilendiriyor.

E-Devlet Üzerinden en basit anlatımla psikoteknik belgenizi sorgulamanın yolu arama butonuna basarak Psikoteknik yazmaktır. Arama sonucunda çıkan “E-İmzalı Psikoteknik Değerlendirme Raporları Sorgulama” sonucuna tıklayarak raporları olup olmadığını görebilirler. “Sonuç Bulunamadı” ekranı ile karşılaşıldığı takdirde Psikoteknik Raporunuz olmadığı anlamına gelmektedir. Raporunuz eğer aktifse arama sonucunda raporunuzu görebilir, “Raporu Görüntüle” butonuna tıklayarak psikoteknik belgenizi görebilirsiniz.

Böylece psikoteknik raporunuzu sorgulamış ve sonuçları görmüş olacaksınız. Psikoteknik raporunuzu henüz almamışsanız lütfen İLETİŞİM kanallarımızdan ALG Keçiören Ankara Psikoteknik Merkezimize ulaşarak bilgi ve randevu alın.

2 Responses

 1. Anonim

  E-Devlet üzerinden sorgulanarak belgenin çıkması güzel. psikoteknik kartla uğraşmaya gerek kalmadı. psikoteknik teste giriyosun hepsi bu kadar

  Cevapla
 2. Anonim

  Çoğu resmi belgeye e devlet üzerinde erişebildiğimiz bu dönemde psikoteknik raporunu da e devlet ten sorgula kolaylığı sürücüler için güzel bir gelişme olmuş.

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Call Now ButtonBizi Hemen Arayın!