RANDEVU İÇİN +90 312 360 0 254

Kurye ve kreş çalışanlarına psikoteknik test zorunluluğu geliyor.

İşletmelerde kurye olarak çalışanlara psikoteknik raporu almak zorunlu hale getirilebilir. Ankara’da da bilindiği gibi motorlu kuryeler trafiğin bir parçası olarak çalışıyor. Psikoteknik test kapsamına alınması beklenen kuryeler yeni genelgeyle birlikte psikoteknik test yaptıracak ve mesleklerine devam edecekler.

Ankara’da aktif görevde olan kuryeler ya da kuryeliğe yeni başlayacak olan çalışanlar psikoteknik raporu alacak ve güvenli trafiğin kuralı olan psikoteknik belgeleriyle olası idari para cezalarıyla karşılaşmayacaklar.

Yılda 3 kez kaza yapmışsanız psikoteknik teste girmelisiniz

Kreş çalışanlarına psikoteknik test zorunluluğu.

Kreş çalışanları da psikoteknik testlerini yaptıracak, psikoteknik raporu olmayan çalışanlar görevlerini yapamayacak. Birebir ilişkide oldukları çocuklar için daha iyi iletişim kurmaları ve yaklaşımlarının daha faydalı olması açısından psikoteknik test yaptırmaları hem kendileri, hem çocuklar, hem de ebeveynler için olumlu bir adım olacak.

2020’de Psikoteknik Belgesi Olmayanlara Cezalar

1 Yorum

  1. Anonim

    Çocuklarımızı emanet ettiğimiz kreş ve benzeri kurumların psikoteknik uygulamasına tabi tutulması,hem çocuklarımızın can güvenliği hem de biz ebeveynlerin çocuklarımızı güvenle bu tarz kurumlara emanet etmemiz açısından güzel bir gelişme olmuş.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Call Now ButtonBizi Hemen Arayın!