RANDEVU İÇİN +90 312 360 0 254

Mevzuata eklenen İl Sağlık hesabına yatırılacak 16TL unutulmamalıdır. Psikoteknik test yaptırdıktan sonra il sağlık hesabına yatırılacak olan 16 TL harç hakkında akıllarda soru işaretleri çoğalmış durumda.

16 TL Harç

21.03.2020 tarihinden önce psikoteknik teste girenler ve E-Devlet üzerinde “Onay Bekliyor” ibaresi yer alan adaylar 16TL harç yatırmaları gerekmektedir. Bankadan ıslak imzalı dekont olmalıdır.

Şuanda 16 TL harç bedeli Ankara için kaldırılmıştır. Psikoteknik teste girdikten sonra ödenmesi gereken 16 TL harç bedeli şimdilik kaldırılmıştır.

Psikoteknik 16 TL harç bedeli Ankara için kaldırılmıştır.

Bilindiği üzere daha önceleri psikoteknik belgesi almak için psikoteknik teste giriliyor, psikiyatrist onayına gidiliyordu ve işlemler bitmiş oluyordu. Artık sadece bu işlemler ankara psikoteknik onayı almak için yeterli değil.

Ankara İl Sağlık hesabına yatırılması gereken 16TL ve yatırdığınıza dair dekontunuzla birlikte İl Sağlık’a başvurarak onayı tamamlamanız gerekmektedir.

Artık Psikoteknik Test, Psikiyatri onayı ve İl Sağlık olmak üzere 3 aşamada Psikoteknik raporunuzu E-Devlet kapısına işletiyorsunuz.

21 Mart itibariyle devlete yatırılan 16TL harç bedeli iptal edilme ihtimali olduğu bilgisini aldık. Yanlış yönlendirme olmaması adını psikoteknik harç bedeli olarak bu konunun sonuna kadar okunmasını tavsiye ediyoruz.

İlginizi çekebilir:

2020 Yılı Psikoteknik Belgesi Olmayanlara Uygulanacak İdari Para Cezaları

Ankara İl Sağlık Hesabına yatırılacak olan Ankara Psikoteknik Belgesi 16TL harç bedelleri resmi gazetede yayınlanarak kaldırılmıştır.

5 Responses

 1. Anonim

  Daha önce psikoteknik belgesi alırken bu uygulama yoktu. bilgilendirme sayesinde öğrendim teşekkürler.

  Cevapla
 2. Anonim

  Bu psikoteknik ücretini sağlık bakanlığının hesap numarasına yatırıp sonrada il sağlık yerine gidip onaylatacağız doğru mu anlıyorum

  Cevapla
 3. Anonim

  Ankara Psikoteknik ücreti olarak zaten standart, devlet harç olarak 16tl daha alıyor.

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Call Now ButtonBizi Hemen Arayın!